Wykonujesz bezpieczne przelewy przez internet? Sprawdź czy na pewno!

W obecnych czasach przelew przez internet to czynność, którą wykonują niemal wszyscy ze względu na wygodę, szybkość i bezpieczeństwo.

No właśnie, czy aby na pewno jest to bezpieczne?

Na stronie niebezpiecznik.pl ukazał się artykuł "6 rad, jak bezpiecznie wykonywać przelewy (musisz pokazać ten artykuł swojej księgowej)" w którym przedstawiona jest wyjątkowo perfidna przestępcza metoda, mająca na celu okradanie nieświadomych ofiar.

Jak wygląda ten proceder?

Sposób działania przestępców jest stosunkowo prosty.
Najtrudniejszym etapem jest zarażenie Waszego komputera wirusem, który ma na celu podmianę numeru konta w czasie operacji "kopiuj/wklej", którą najczęściej wykonujemy płacąc faktury przesłane nam w pliku PDF lub innym dokumencie tekstowym.

Większość z nas nie ma w zwyczaju sprawdzać tego co wklejamy, po wpisaniu kodu aktywującego przelew już nie ma praktycznie odwrotu i pieniądze trafiają na konto złodziei.

Banki oczywiście znają tą metodę i w większości serwisów bankowych jest zainstalowana aplikacja rozpoznająca czynność wklejania numeru konta wyświetlająca ostrzegający komunikat, jednak większość użytkowników i tak automatycznie ją zamyka i nie sprawdza tego o się wkleiło.

W artykule niebezpiecznika podane są dosyć konkretne kwoty na jakie zostali w ten sposób okrazeni klienci banków oraz metody, które pomogą Wam na poprawę bezpieczeństwa przelewów.

Zachęcamy do przeczytania całości artykułu, który jest dostępny pod tym adresem: niebezpiecznik.pl/post/6-rad-jak-bezpiecznie-wykonywac-przelewy/

dodaj komentarz:

Imię/Nick: Przepisz liczbę 434:
Uwaga!
BBcode oraz HTML nie działają.

komentarze użytkowników

Zobacz także
227175919 - kto dziś do mnie dzwonił?
dowiedz się więcej na temat numeru 227175919, zapraszamy!
Oszustwo na Pocztę Polską lub DHL - nie daj się nabrać!
Dziś otworzyłem kolejny spam, który najprawdopodobniej ma na celu zainstalowanie programu szpiegującego lub innego wirusa na komputerze ofiary. Wiadomość była tak napisana, że niewprawiony użytkownik na 100% daje się nabrać.
numer 7211 - konkursy radia ESKA, czy zwykłe naciąganie na kasę?
Wiele osób jest uzależnionych od różnych nawet najbardziej nieprawdopodobnych konkursów, jedni grają w lotto inni na automatach a jeszcze inni wydają dziesiątki złotych na konkursy radiowe licząc na to, że pojawia się na antenie i w spektakularny sposób wygrają ogromne pieniądze.
Sprawdź najnisze raty kredytów hipotecznych - porównywarka
Planujesz zakup mieszkania lub domu? Zastanawiasz się jaki bank będzie miał najlepszą ofertę dla Ciebie?
123970411 - to numer, który nęka Was najbardziej w ostatnich dniach
Numer 123970411 jest jednym z najczęściej wyszukiwanym numerem telefonu od kilkunastu dni. Kto ukrywa się po drugiej stronie?