background enumery.pl

Wykonujesz bezpieczne przelewy przez internet? Sprawdź czy na pewno!

W obecnych czasach przelew przez internet to czynność, którą wykonują niemal wszyscy ze względu na wygodę, szybkość i bezpieczeństwo.

No właśnie, czy aby na pewno jest to bezpieczne?

Na stronie niebezpiecznik.pl ukazał się artykuł "6 rad, jak bezpiecznie wykonywać przelewy (musisz pokazać ten artykuł swojej księgowej)" w którym przedstawiona jest wyjątkowo perfidna przestępcza metoda, mająca na celu okradanie nieświadomych ofiar.

Jak wygląda ten proceder?

Sposób działania przestępców jest stosunkowo prosty.
Najtrudniejszym etapem jest zarażenie Waszego komputera wirusem, który ma na celu podmianę numeru konta w czasie operacji "kopiuj/wklej", którą najczęściej wykonujemy płacąc faktury przesłane nam w pliku PDF lub innym dokumencie tekstowym.

Większość z nas nie ma w zwyczaju sprawdzać tego co wklejamy, po wpisaniu kodu aktywującego przelew już nie ma praktycznie odwrotu i pieniądze trafiają na konto złodziei.

Banki oczywiście znają tą metodę i w większości serwisów bankowych jest zainstalowana aplikacja rozpoznająca czynność wklejania numeru konta wyświetlająca ostrzegający komunikat, jednak większość użytkowników i tak automatycznie ją zamyka i nie sprawdza tego o się wkleiło.

W artykule niebezpiecznika podane są dosyć konkretne kwoty na jakie zostali w ten sposób okrazeni klienci banków oraz metody, które pomogą Wam na poprawę bezpieczeństwa przelewów.

Zachęcamy do przeczytania całości artykułu, który jest dostępny pod tym adresem: niebezpiecznik.pl/post/6-rad-jak-bezpiecznie-wykonywac-przelewy/

dodaj komentarz:

Imię/Nick: Przepisz liczbę 360:
Uwaga!
BBcode oraz HTML nie działają.

komentarze użytkowników

Zobacz także
525848992 - zwycięzca tygodniowego rankingu męczących numerów
W poprzednim tygodniu numer 525848992 Was wyjątkowo skutecznie nękał. Potwierdza to ogromna liczba wyszukiwań tego numeru w naszym serwisie. Kto kryje się po drugiej stronie?
Sprawdź średnie spalanie paliwa przez samochód
Kalkulator średniego spalania paliwa pozwoli szybko obliczyć, jak bardzo paliwożerny jest Twój pojazd. Jeżeli chcesz sprawdzić działanie urządzenia pomiarowego w swoim aucie lub twój samochód takowego nie posiada, najlepiej wykonać pomiar w następujący sposób...
Jak zarobić na allegro, otomoto i olx nie sprzedając kompletnie nic - zobacz jak to robią perfidni oszuści
Kilka tygodni temu w komentarzach na enumery.pl pojawiły się pierwsze zgłoszenia niespotykanego do tej pory typu. Dotyczyły one prób oszukania użytkowników stron pośredniczących w sprzedaży pojazdów. Głównymi ofiarami są sprzedający swoje pojazdy na otomoto, allegro, olx...
Wykonujesz bezpieczne przelewy przez internet? Sprawdź czy na pewno!
W obecnych czasach przelew przez internet to czynność, którą wykonują niemal wszyscy ze względu na wygodę, szybkość i bezpieczeństwo. No właśnie, czy aby na pewno jest to bezpieczne?
Kiedy praca przestaje dawać satysfakcję, czyli gdzie szukać i jak aplikować na nowe stanowisko pracy? [cz. 2]
Osoby które chcą zwiększyć swoje szanse na nową pracę powinny również dać się odnaleźć rekruterom, którzy wbrew pozorom bardzo aktywnie szukają kandydatów do pracy również za pośrednictwem portali społecznościowych. Warto zatem rozważyć kwestię założenia konta na portalach typu GoldenLine czy też LinkedIn.