Wykonujesz bezpieczne przelewy przez internet? Sprawdź czy na pewno!

W obecnych czasach przelew przez internet to czynność, którą wykonują niemal wszyscy ze względu na wygodę, szybkość i bezpieczeństwo.

No właśnie, czy aby na pewno jest to bezpieczne?

Na stronie niebezpiecznik.pl ukazał się artykuł "6 rad, jak bezpiecznie wykonywać przelewy (musisz pokazać ten artykuł swojej księgowej)" w którym przedstawiona jest wyjątkowo perfidna przestępcza metoda, mająca na celu okradanie nieświadomych ofiar.

Jak wygląda ten proceder?

Sposób działania przestępców jest stosunkowo prosty.
Najtrudniejszym etapem jest zarażenie Waszego komputera wirusem, który ma na celu podmianę numeru konta w czasie operacji "kopiuj/wklej", którą najczęściej wykonujemy płacąc faktury przesłane nam w pliku PDF lub innym dokumencie tekstowym.

Większość z nas nie ma w zwyczaju sprawdzać tego co wklejamy, po wpisaniu kodu aktywującego przelew już nie ma praktycznie odwrotu i pieniądze trafiają na konto złodziei.

Banki oczywiście znają tą metodę i w większości serwisów bankowych jest zainstalowana aplikacja rozpoznająca czynność wklejania numeru konta wyświetlająca ostrzegający komunikat, jednak większość użytkowników i tak automatycznie ją zamyka i nie sprawdza tego o się wkleiło.

W artykule niebezpiecznika podane są dosyć konkretne kwoty na jakie zostali w ten sposób okrazeni klienci banków oraz metody, które pomogą Wam na poprawę bezpieczeństwa przelewów.

Zachęcamy do przeczytania całości artykułu, który jest dostępny pod tym adresem: niebezpiecznik.pl/post/6-rad-jak-bezpiecznie-wykonywac-przelewy/

dodaj komentarz:

Imię/Nick: Przepisz liczbę 209:
Uwaga!
BBcode oraz HTML nie działają.

komentarze użytkowników

Zobacz także
Sprawdź najnisze raty kredytów hipotecznych - porównywarka
Planujesz zakup mieszkania lub domu? Zastanawiasz się jaki bank będzie miał najlepszą ofertę dla Ciebie?
123970411 - to numer, który nęka Was najbardziej w ostatnich dniach
Numer 123970411 jest jednym z najczęściej wyszukiwanym numerem telefonu od kilkunastu dni. Kto ukrywa się po drugiej stronie?
525848992 - zwycięzca tygodniowego rankingu męczących numerów
W poprzednim tygodniu numer 525848992 Was wyjątkowo skutecznie nękał. Potwierdza to ogromna liczba wyszukiwań tego numeru w naszym serwisie. Kto kryje się po drugiej stronie?
Sprawdź średnie spalanie paliwa przez samochód
Kalkulator średniego spalania paliwa pozwoli szybko obliczyć, jak bardzo paliwożerny jest Twój pojazd. Jeżeli chcesz sprawdzić działanie urządzenia pomiarowego w swoim aucie lub twój samochód takowego nie posiada, najlepiej wykonać pomiar w następujący sposób...
Jak zarobić na allegro, otomoto i olx nie sprzedając kompletnie nic - zobacz jak to robią perfidni oszuści
Kilka tygodni temu w komentarzach na enumery.pl pojawiły się pierwsze zgłoszenia niespotykanego do tej pory typu. Dotyczyły one prób oszukania użytkowników stron pośredniczących w sprzedaży pojazdów. Głównymi ofiarami są sprzedający swoje pojazdy na otomoto, allegro, olx...