Niebezpieczny wirus na telefony z Androidem

Niebezpieczny wirus na telefony z Androidem Coraz głośniej w sieci o niebezpiecznym wirusie skonstruowanym specjalnie dla użytkowników smartfonów z oprogramowaniem Android.

W naszym serwisie w ostatnich dniach znacząco wzrosła liczba zgłoszeń dotyczących podejrzanych MMSów rozsyłanych z różnych numerów.

MMS zawiera plik udający obrazek, posiada nazwę skonstruowaną w sposób mylący odbiorcę np: "przykładowa_nazwa.jpg.exe".

Niewprawiony użytkownik w pierwszej chwili myśli że to jakiś obrazek który został mu wysłany przez znajomego lub omyłkowo przez nieznajomego. Natura człowieka nakazuje taką wiadomość sprawdzić, przecież to może być coś ważnego lub śmiesznego.

Tymczasem wpadamy w pułapkę, wirus momentalnie instaluje się nam na naszym ukochanym smartfonie, zawiesza wszystkie funkcjonalności i wyświetla komunikat, że blokada nastąpiła w związku z odwiedzanymi przez nas niezgodnymi z prawem stronami dla dorosłych, jednocześnie informując, że zostanie zdjęta po wpłaceniu pewnej kwoty na podane konto.

Oczywiście wszystko to jest oszustwem i próbą wyłudzenia od nas pieniędzy.
Uważajcie zatem na to co pobieracie za pomocą swoich urządzeń by nie paść ofiarą cyberoszustów.

dodaj komentarz:

Imię/Nick: Przepisz liczbę 741:
Uwaga!
BBcode oraz HTML nie działają.

komentarze użytkowników

Gość
2015-04-18 00:27:36
Zaraz... jeśli taki podejrzany plik rozsyłany jest MMS-em, to użytkownik nie pobiera go,lecz on sam przychodzi na jego telefon! A więc uważanie na to, co pobieramy, nie pomoże

enumery
2015-04-18 15:06:17
Oczywiście w treści powinno być napisane "zawiera link do pliku udającego obrazek". Dziękujemy za zwrócenie uwagi.

Zobacz także
numer 7211 - konkursy radia ESKA, czy zwykłe naciąganie na kasę?
Wiele osób jest uzależnionych od różnych nawet najbardziej nieprawdopodobnych konkursów, jedni grają w lotto inni na automatach a jeszcze inni wydają dziesiątki złotych na konkursy radiowe licząc na to, że pojawia się na antenie i w spektakularny sposób wygrają ogromne pieniądze.
Sprawdź najnisze raty kredytów hipotecznych - porównywarka
Planujesz zakup mieszkania lub domu? Zastanawiasz się jaki bank będzie miał najlepszą ofertę dla Ciebie?
123970411 - to numer, który nęka Was najbardziej w ostatnich dniach
Numer 123970411 jest jednym z najczęściej wyszukiwanym numerem telefonu od kilkunastu dni. Kto ukrywa się po drugiej stronie?
525848992 - zwycięzca tygodniowego rankingu męczących numerów
W poprzednim tygodniu numer 525848992 Was wyjątkowo skutecznie nękał. Potwierdza to ogromna liczba wyszukiwań tego numeru w naszym serwisie. Kto kryje się po drugiej stronie?
Sprawdź średnie spalanie paliwa przez samochód
Kalkulator średniego spalania paliwa pozwoli szybko obliczyć, jak bardzo paliwożerny jest Twój pojazd. Jeżeli chcesz sprawdzić działanie urządzenia pomiarowego w swoim aucie lub twój samochód takowego nie posiada, najlepiej wykonać pomiar w następujący sposób...