Szukasz Pracy? Uważaj!! Nie daj się naciągnąć na wysokie koszty!


Szukanie pracy nie zawsze jest łatwe i przyjemne. Niejednokrotnie aby znaleźć tę odpowiednią ofertę, miesiącami przeglądami tysiące ogłoszeń, dzwonimy, wysyłamy dziesiątki maili z naszym CV, umawiamy się na wiele rozmów z potencjalnymi pracodawcami. Wszystko to, wydaje się być oczywiste dla szukającego pracy.

Jak się okazuje, te wydawać by się mogło normalne i bezpieczne czynności stały się celem oszustów, podstępnych i bezwzględnych dla naszego portfela. Oszukańcza metoda jest w zasadzie bardzo prosta i jak się okazuje skutecznie szkodliwa dla osób poszukujących tej jednej wymarzonej pracy.

Na czym polega?
Nasi użytkownicy przedstawiają w swoich komentarzach ten mechanizm. Oszust zamieszcza bardzo atrakcyjną ofertę pracy w serwisach ogłoszeniowych i społecznościowych. Szukający trafia na taką ofertę i dzwoni... dzwoni i wpada w pułapkę!
Numer, który został podany w ogłoszeniu jest bowiem numerem płatnym i to nie mało. Jeżeli dzwoniący nie zorientuje się w porę i da się wciągnąć, koszt tego połączenia może być bardzo wysoki. Jak podają nasi użytkownicy:

1. "...witam niedawno dzwoniłem pod ten nr tel bo znalazłem ogłoszenie o udzielaniu pożyczki i zadzwoniłem pod ten nr i otrzymałem rachunek na ponad 600zł. Ktos tez dzwonił pod ten nr??..."

2."...To jest jakiś naciągacz. Po wybraniu numeru mam informacje że połączenie będzie kosztowało 7 zł, rozłączyłem się po 2-3 sekundach i zabrało mi 7 zł..."

Numer, który został zgłoszony to: 708577794

Jednak zapewne oszust nie używa tylko jednego numeru. Przestrzegamy Was zatem przed dzwonieniem na ten i inne numery tzw. PREMIUM.
Zanim wykonacie połączenie upewnijcie się, że telefon podany w ofercie pracy nie jest numerem płatnym a całe ogłoszenie jest zwykłym oszustwem.

dodaj komentarz:

Imię/Nick: Przepisz liczbę 628:
Uwaga!
BBcode oraz HTML nie działają.

komentarze użytkowników

Zobacz także
228884402 - podejrzany numer?
22 888 44 02 to numer bijący rekordy wyszukiwań w ostatnim miesiącu na naszej stronie. Został ponad 25 tysięcy razy wpisany w wyszukiwarkę. Po odebraniu usłyszymy automatyczny komunikat dotyczący konkursu/loterii radia Eska i informację o możliwości wygrania pieniędzy.
227175919 - kto dziś do mnie dzwonił?
dowiedz się więcej na temat numeru 227175919, zapraszamy!
Oszustwo na Pocztę Polską lub DHL - nie daj się nabrać!
Dziś otworzyłem kolejny spam, który najprawdopodobniej ma na celu zainstalowanie programu szpiegującego lub innego wirusa na komputerze ofiary. Wiadomość była tak napisana, że niewprawiony użytkownik na 100% daje się nabrać.
numer 7211 - konkursy radia ESKA, czy zwykłe naciąganie na kasę?
Wiele osób jest uzależnionych od różnych nawet najbardziej nieprawdopodobnych konkursów, jedni grają w lotto inni na automatach a jeszcze inni wydają dziesiątki złotych na konkursy radiowe licząc na to, że pojawia się na antenie i w spektakularny sposób wygrają ogromne pieniądze.
Sprawdź najnisze raty kredytów hipotecznych - porównywarka
Planujesz zakup mieszkania lub domu? Zastanawiasz się jaki bank będzie miał najlepszą ofertę dla Ciebie?