Szukasz Pracy? Uważaj!! Nie daj się naciągnąć na wysokie koszty!


Szukanie pracy nie zawsze jest łatwe i przyjemne. Niejednokrotnie aby znaleźć tę odpowiednią ofertę, miesiącami przeglądami tysiące ogłoszeń, dzwonimy, wysyłamy dziesiątki maili z naszym CV, umawiamy się na wiele rozmów z potencjalnymi pracodawcami. Wszystko to, wydaje się być oczywiste dla szukającego pracy.

Jak się okazuje, te wydawać by się mogło normalne i bezpieczne czynności stały się celem oszustów, podstępnych i bezwzględnych dla naszego portfela. Oszukańcza metoda jest w zasadzie bardzo prosta i jak się okazuje skutecznie szkodliwa dla osób poszukujących tej jednej wymarzonej pracy.

Na czym polega?
Nasi użytkownicy przedstawiają w swoich komentarzach ten mechanizm. Oszust zamieszcza bardzo atrakcyjną ofertę pracy w serwisach ogłoszeniowych i społecznościowych. Szukający trafia na taką ofertę i dzwoni... dzwoni i wpada w pułapkę!
Numer, który został podany w ogłoszeniu jest bowiem numerem płatnym i to nie mało. Jeżeli dzwoniący nie zorientuje się w porę i da się wciągnąć, koszt tego połączenia może być bardzo wysoki. Jak podają nasi użytkownicy:

1. "...witam niedawno dzwoniłem pod ten nr tel bo znalazłem ogłoszenie o udzielaniu pożyczki i zadzwoniłem pod ten nr i otrzymałem rachunek na ponad 600zł. Ktos tez dzwonił pod ten nr??..."

2."...To jest jakiś naciągacz. Po wybraniu numeru mam informacje że połączenie będzie kosztowało 7 zł, rozłączyłem się po 2-3 sekundach i zabrało mi 7 zł..."

Numer, który został zgłoszony to: 708577794

Jednak zapewne oszust nie używa tylko jednego numeru. Przestrzegamy Was zatem przed dzwonieniem na ten i inne numery tzw. PREMIUM.
Zanim wykonacie połączenie upewnijcie się, że telefon podany w ofercie pracy nie jest numerem płatnym a całe ogłoszenie jest zwykłym oszustwem.

dodaj komentarz:

Imię/Nick: Przepisz liczbę 821:
Uwaga!
BBcode oraz HTML nie działają.

komentarze użytkowników

Zobacz także
123970411 - to numer, który nęka Was najbardziej w ostatnich dniach
Numer 123970411 jest jednym z najczęściej wyszukiwanym numerem telefonu od kilkunastu dni. Kto ukrywa się po drugiej stronie?
525848992 - zwycięzca tygodniowego rankingu męczących numerów
W poprzednim tygodniu numer 525848992 Was wyjątkowo skutecznie nękał. Potwierdza to ogromna liczba wyszukiwań tego numeru w naszym serwisie. Kto kryje się po drugiej stronie?
Sprawdź średnie spalanie paliwa przez samochód
Kalkulator średniego spalania paliwa pozwoli szybko obliczyć, jak bardzo paliwożerny jest Twój pojazd. Jeżeli chcesz sprawdzić działanie urządzenia pomiarowego w swoim aucie lub twój samochód takowego nie posiada, najlepiej wykonać pomiar w następujący sposób...
Jak zarobić na allegro, otomoto i olx nie sprzedając kompletnie nic - zobacz jak to robią perfidni oszuści
Kilka tygodni temu w komentarzach na enumery.pl pojawiły się pierwsze zgłoszenia niespotykanego do tej pory typu. Dotyczyły one prób oszukania użytkowników stron pośredniczących w sprzedaży pojazdów. Głównymi ofiarami są sprzedający swoje pojazdy na otomoto, allegro, olx...
Wykonujesz bezpieczne przelewy przez internet? Sprawdź czy na pewno!
W obecnych czasach przelew przez internet to czynność, którą wykonują niemal wszyscy ze względu na wygodę, szybkość i bezpieczeństwo. No właśnie, czy aby na pewno jest to bezpieczne?