background enumery.pl

Szukasz Pracy? Uważaj!! Nie daj się naciągnąć na wysokie koszty!


Szukanie pracy nie zawsze jest łatwe i przyjemne. Niejednokrotnie aby znaleźć tę odpowiednią ofertę, miesiącami przeglądami tysiące ogłoszeń, dzwonimy, wysyłamy dziesiątki maili z naszym CV, umawiamy się na wiele rozmów z potencjalnymi pracodawcami. Wszystko to, wydaje się być oczywiste dla szukającego pracy.

Jak się okazuje, te wydawać by się mogło normalne i bezpieczne czynności stały się celem oszustów, podstępnych i bezwzględnych dla naszego portfela. Oszukańcza metoda jest w zasadzie bardzo prosta i jak się okazuje skutecznie szkodliwa dla osób poszukujących tej jednej wymarzonej pracy.

Na czym polega?
Nasi użytkownicy przedstawiają w swoich komentarzach ten mechanizm. Oszust zamieszcza bardzo atrakcyjną ofertę pracy w serwisach ogłoszeniowych i społecznościowych. Szukający trafia na taką ofertę i dzwoni... dzwoni i wpada w pułapkę!
Numer, który został podany w ogłoszeniu jest bowiem numerem płatnym i to nie mało. Jeżeli dzwoniący nie zorientuje się w porę i da się wciągnąć, koszt tego połączenia może być bardzo wysoki. Jak podają nasi użytkownicy:

1. "...witam niedawno dzwoniłem pod ten nr tel bo znalazłem ogłoszenie o udzielaniu pożyczki i zadzwoniłem pod ten nr i otrzymałem rachunek na ponad 600zł. Ktos tez dzwonił pod ten nr??..."

2."...To jest jakiś naciągacz. Po wybraniu numeru mam informacje że połączenie będzie kosztowało 7 zł, rozłączyłem się po 2-3 sekundach i zabrało mi 7 zł..."

Numer, który został zgłoszony to: 708577794

Jednak zapewne oszust nie używa tylko jednego numeru. Przestrzegamy Was zatem przed dzwonieniem na ten i inne numery tzw. PREMIUM.
Zanim wykonacie połączenie upewnijcie się, że telefon podany w ofercie pracy nie jest numerem płatnym a całe ogłoszenie jest zwykłym oszustwem.

dodaj komentarz:

Imię/Nick: Przepisz liczbę 636:
Uwaga!
BBcode oraz HTML nie działają.

komentarze użytkowników

Zobacz także
Jak zarobić na allegro, otomoto i olx nie sprzedając kompletnie nic - zobacz jak to robią perfidni oszuści
Kilka tygodni temu w komentarzach na enumery.pl pojawiły się pierwsze zgłoszenia niespotykanego do tej pory typu. Dotyczyły one prób oszukania użytkowników stron pośredniczących w sprzedaży pojazdów. Głównymi ofiarami są sprzedający swoje pojazdy na otomoto, allegro, olx...
Wykonujesz bezpieczne przelewy przez internet? Sprawdź czy na pewno!
W obecnych czasach przelew przez internet to czynność, którą wykonują niemal wszyscy ze względu na wygodę, szybkość i bezpieczeństwo. No właśnie, czy aby na pewno jest to bezpieczne?
Kiedy praca przestaje dawać satysfakcję, czyli gdzie szukać i jak aplikować na nowe stanowisko pracy? [cz. 2]
Osoby które chcą zwiększyć swoje szanse na nową pracę powinny również dać się odnaleźć rekruterom, którzy wbrew pozorom bardzo aktywnie szukają kandydatów do pracy również za pośrednictwem portali społecznościowych. Warto zatem rozważyć kwestię założenia konta na portalach typu GoldenLine czy też LinkedIn.
Kiedy praca przestaje dawać satysfakcję,
czyli gdzie szukać i jak aplikować na nowe stanowisko pracy?

Zależnie od tego czy sami sterujemy swoją karierą zawodową na skutek ciągłego podnoszenia kompetencji czy też sytuacja życiowa zmusza nas do zmiany, prawda jest taka, że statyczny Polak zmienia pracę 7 razy w ciągu życia. Zatem jeżeli to ty masz wybór i pełną decyzyjność gdzie chcesz pracować warto zadać sobie pytanie...
Wyszukiwarka pożyczek pozabankowych - sprawdź które firmy spełnią Twoje oczekiwania
Niejednokrotnie korzystanie z tradycyjnych form kredytowania oferujących przez banki jest niemożliwe z wielu powodów. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą nam firmy oferujące pożyczki pozabankowe.