Sposoby "spławienia" uciążliwych konsultantów telefonicznych i wszelkiej maści naciągaczyRozmowa z męczącym konsultantem dzwoniącym do nas z nieznanego numeru nie musi być wcale stresującą i denerwującą sytuacją.
Aby to udowodnić chciałbym przedstawić Wam krótką historię, której byłem świadkiem.

Jakiś czas temu miałem przyjemność przebywać na spotkaniu towarzyskim odbywającym się na tzw. "kwadracie" czyli inaczej "na domówce" czy też jak ktoś woli "prywatce".

Była godzina ok 18 a więc stosunkowo wcześnie.
Jako że imprezka miała być z założenia spokojną nasiadówą przy kilku łykach złotego napoju, wszyscy biesiadnicy spokojnie konwersowali.
Płeć "brzydka" wymieniała opinie na tematy polityczne natomiast płeć "piękna" omawiała najnowsze newsy z pudelków, kozaczków tudzież fejsbuczkoof.

WTEM!!
Telefon jednego ze znajomych zaczął donośnie dzwonić.
Znajomy poprosił o chwilę ciszy,... odebrał telefon w trybie głośnomówiącym, po czym wszyscy wysłuchaliśmy następującej treści dialog:

-Dzień dobry, czy rozmawiam z osobą decyzyjną lub właścicielem tego telefonu? - odezwał się miły damski głos.
Kolega niewiele myśląc odpowiada:
- W zasadzie nie, dodzwoniła się pani na plebanię, Księdza Przeora nie ma w pobliżu ponieważ odprawia mszę, jednak gdy pani chwilkę poczeka, poproszę do telefonu jego zastępcę , muszę jedynie przejść na 2 koniec plebanii i zobaczyć czy jest w ogrodzie.


Nastąpiła kująca w uszy cisza, po krótkim momencie milczenia konsultantka rozłączyła się.
Cała nasza szóstka przyjaciół jeszcze przez kilka chwil nie mogła zdjąć ze swoich twarzy maski zdziwienia i szoku..
W końcu jednak wszyscy parsknęliśmy śmiechem, ja prawie położyłem się na podłodze.

Okazało się, że kolega już wcześniej otrzymał kilka połączeń z numeru który wyświetlił się tego wieczoru na jego telefonie. Ponieważ był w pracy nie mógł odebrać. Sprawdził jednak na enumerach czy ktoś przednim odebrał już połączenie z tego numeru. Okazało się, że to była jakaś firma sprzedająca golarki. Postanowił, że jak uda mu się odebrać to wymyśli na poczekaniu jakiś głupi tekst.
Muszę przyznać, że mu się udało.

A Wy macie jakieś pomysły na to jak rozmawiać z konsultantami i innymi typkami wydzwaniającymi do nas o różnych porach dnia i nocy?

Piszcie w komentarzach, być może zbudujemy małą kopalnię pomysłów i inspiracji dla innych, tym samym zmienimy negatywne nastawienie do telekonsultantów a i im umilimy życie :D

dodaj komentarz:

Imię/Nick: Przepisz liczbę 949:
Uwaga!
BBcode oraz HTML nie działają.

komentarze użytkowników

Jaroslav
2015-01-22 00:09:48
Ja na wszelki wypadek jak odbieram telefon, zawsze przedstawiam się: "Mleczarnia słucham?" :D

Bisi
2015-01-28 07:35:51
A nie prościej się nie zgodzić na rejestrowanie rozmowy? Albo szczerze, że nie życzysz sobie kontaktu?

Gość
2015-01-28 17:50:06
U mnie zawsze, ale to zawsze działa krótkie zdanie "Nie posiadam stałego adresu zameldowania, ale jeżeli to nie jest problem dla Państwa to rozmawiajmy" Cisza i spokój i zero nagabywania mnie na jakieś umowy z sieciami telefonicznymi i innym badziewiem szybkie kredyty włączając.

Gość
2015-01-28 17:55:19
Jaroslaw: ty mozesz też ich nagrywac oni też bez żadnej twojej czy ich zgody. W Polsce póki co jest takie prawo ,że jesli jesteś bezpośrednim uczestnikiem rozmowy to nagrywać rozmówcę(rozmówców) masz prawo. A firmy uprzedzają cie o tym bo kiedys była to jedna z form zawierania umow na odległośc. Obecnie po 25 grudnia i tak muszą ci umowę przedstawić pisemnie zanim będzie wiążąca. A nagrywają bo jest to forma kontroli telemarketerów przez ich menedżera oraz ochrona przed tzw groźbami bezprawnymi itp.

Gość
2015-01-29 08:31:37
W zasadzie mam zwyczaj odpowiadać podobnie, ale znacznie krócej, aby ni tracic czasu. Przyklady: 1." to jest policja, wydzial do przestepstw gospodarczych", 2." ja się opiekuje domem, wlasciciele sa w podrozy po Ameryce wroca za 3 miesiące" 3."to jest zamknięty oddzial psychiatryczny, skad pan/pani ma numer "? i tym podobne. Warto sobie zrobić liste kilku odpowiedzi, aby nie dac się zaskoczyć w momencie odebrania telefonu i polozyc ja obok aparatu. Trzy, cztery wersje wystarcza, miejsca wiele nie zajma, a w razie czego sa pod reka "jak znalazł". Jeśli ktoś zna jakiś jezyk obcy, to w chwili, gdy osoba dzwoniaca skończy swoje pytanie, można spokojnie powiedzieć w znanym jezyku, ze się nie nie rozumie polskiego i kropka. Zapewniam, ze kazda metoda tego typu jest skuteczna, bowiem najczęściej spowoduje wykreślenie przez dzwoniącego, numeru z listy kontaktow "do załatwienia".

Kuba
2015-02-17 14:55:06
Telemarketerów spławiam poprzez wypowiedzenie kwestii o tym, że mam ograniczoną zdolność do czynności prawnych tzw. "zielone papiery". Windykatorzy zazwyczaj proszą o weryfikację daty urodzenia - ja mówię, że nie podaję takich danych osobom dzwoniącym z dziwnych numerów telefonów. A jeśli chcą rozmawiać dalej, informuję ich, że rozmowa jest nagrywana. Jak są bardzo upierdliwi, to mówię, że proszę o wykasowanie mojego numeru telefonu z ich bazy i tą prośbę nagrałem i jeśli zadzwonią jeszcze raz z ich firmy to będzie to stalking. Proszę też o imię i nazwisko osoby dzwoniącej i numer PESEL, aby mieć co podać na Policji. Często rozłączają się wtedy bez "do widzenia". Najgorsze jest to, że windykatorzy to osoby do 30 r. życia, z wypranymi mózgami w trakcie szkolenia, nie znające się na prawie, mylace pojęcia. Polecam książkę "Windykacja - aspekty cywilnoprawne i karnoprawne" Jacek Świeca z wydawnictwa BECK'a

Gość
2015-03-02 15:40:37
Jak dzwoni ktoś na moją komórkę i proponuje udział w jakimś pokazie to mówię że pracuję w delegacji i na tym koniec rozmowy.

Gość
2015-03-25 19:06:11
wystarczy ignore nacisnąć

PisKat
2015-03-26 12:20:40
A ja jak rozpoznam marketerów, mówię że jestem sekretarką prezesa Kaczyńskiego, zazwyczaj się rozłączają bez komentarza

dekolt
2015-07-08 18:22:57
na pytanie, czy rozmawia z osoba decyzyjną odpowiadam, że to jest prosektorium a szef- patolog własnie kroi denata, lecz mogę go poprosić ... dalsza cześć jest znana...

Al
2016-04-06 18:08:36
Ja mam dużo lepszy sposób. Gdy dzwoni nieznany numer, nigdy nie odbieram. Czekam cierpliwie, aż przestanie dzwonić (callcenters nigdy na to nie marnują dużo czasu). Następnie wyszukuję w Google'u ten numer (bez +48) i wchodzę na powiedzmy 3 stronki typu "Kto dzwonił?" itp.) Jeśli tam nic nie znajdę, oddzwaniam. Jeśli zaś użytkownicy piszą, że to telemarketer czy inny nękający numer, dodaję go do kontaktu o nazwie "!_SPAM". Kontakt ten ma w swoich właściwościach ustawiony taki parametr, żeby połączenie natychmiast przekierowywać na nr poczty głosowej (używam tego od czasów Xperii arc, każdy Android od 4 w górę ma taką opcję, na Lollipopie trochę trudno ją odszukać). Ponieważ jednak nie używam poczty głosowej (mam ją całkiem wyłączoną u operatora), telefony dzwoniące do mnie należące do tej listy trafiają zawsze na komunikat w stylu "Abonent nie jest dostępny". U osób, które mają pocztę głosową w najgorszym razie spamer się nagra, ale znaczna większość telemarketerów, ankieterów itd. nie ma takiego obowiązku; oni zaznaczają opcję "Automatyczna sekretatka/Fax" i dostają następne połączenie.

Gość
2016-05-13 14:35:04
Jestem za granicą Nie ma sprawy Nie ma sprawy ja za tą rozmowę nie płacę Zawsze działa ;-)

Zobacz także
numer 7211 - konkursy radia ESKA, czy zwykłe naciąganie na kasę?
Wiele osób jest uzależnionych od różnych nawet najbardziej nieprawdopodobnych konkursów, jedni grają w lotto inni na automatach a jeszcze inni wydają dziesiątki złotych na konkursy radiowe licząc na to, że pojawia się na antenie i w spektakularny sposób wygrają ogromne pieniądze.
Sprawdź najnisze raty kredytów hipotecznych - porównywarka
Planujesz zakup mieszkania lub domu? Zastanawiasz się jaki bank będzie miał najlepszą ofertę dla Ciebie?
123970411 - to numer, który nęka Was najbardziej w ostatnich dniach
Numer 123970411 jest jednym z najczęściej wyszukiwanym numerem telefonu od kilkunastu dni. Kto ukrywa się po drugiej stronie?
525848992 - zwycięzca tygodniowego rankingu męczących numerów
W poprzednim tygodniu numer 525848992 Was wyjątkowo skutecznie nękał. Potwierdza to ogromna liczba wyszukiwań tego numeru w naszym serwisie. Kto kryje się po drugiej stronie?
Sprawdź średnie spalanie paliwa przez samochód
Kalkulator średniego spalania paliwa pozwoli szybko obliczyć, jak bardzo paliwożerny jest Twój pojazd. Jeżeli chcesz sprawdzić działanie urządzenia pomiarowego w swoim aucie lub twój samochód takowego nie posiada, najlepiej wykonać pomiar w następujący sposób...