Prezesi firm oferujących pożyczki gotówkowe aresztowani

Jak donoszą czołowe stacje telewizyjne i radiowe, policja z Gdańska zatrzymała cztery osoby podejrzane o oszukańczą działalność polegającą na wyłudzaniu opłat za rozpatrzenie wniosków kredytowych od osób będących w trudnej sytuacji finansowej.

Osoby zatrzymane wg. informacji publikowanych w mediach reprezentowały firmy: Pożyczka Gotówkowa (dawniej Skarbiec i Pomocna Pożyczka) oraz Baltic Money.

Oszukańcze firmy miały proponować pożyczki na uproszczonych zasadach i być dostępne dla każdego.

Oferta była skonstruowana tak by zachęcić do wpłacenia opłaty wstępnej, wszystkich, którzy mają problem z uzyskaniem kredytów w bankach.

Oczywiście w większości przypadków przygoda z kredytem kończyła się na wpłacie opłaty wstępnej która nie została zwrócona po negatywnym rozpatrzeniu wniosku kredytowego.

Szacowana kwota prawdopodobnego oszustwa opiewa na ponad 150 milionów zł

Jakie jest Wasze zdanie?

Pamiętajcie
1. Zawsze należy czytać umowy oraz wszystkie informacje napisane drobnym drukiem.
2. Jeśli nie stać Cię na kredyt, nie zaciągaj go.
3. Pamiętaj, że nic nie ma za darmo a jeżeli coś jest zbyt piękne by było prawdziwe zapewne jest po prostu nierealne lub nie przeczytaliście dokładnie umowy (patrz punkt 1).

dodaj komentarz:

Imię/Nick: Przepisz liczbę 295:
Uwaga!
BBcode oraz HTML nie działają.

komentarze użytkowników

zeco
2015-01-27 09:34:50
nie za bardzo znam sprawę, ale jak sądzę nikt nie przystawiał nikomu do głowy pistoletu i nie kazał na siłę wpłacać żadnych opłat przygotowawczych, skoro opłata byłą za rozpatrzenie to normalny człowiek musi się liczyć że może zostać rozpatrzone negatywnie, tym bardziej jak się ma problem z uzyskaniem kredytu w zwykłym banku..

PRYWACIARZ
2015-03-06 15:42:09
każdy powinien się zastanowić nim zapłaci, ale jednocześnie rozumie sytuację gdy człowiek jest bez wyjścia, a tych nas w Polsce przybywa w tempie zastraszającym , nie wiem więc czy moja wypowiedz na tym forum będzie dla was dobra

Zobacz także
Oszustwo na Pocztę Polską lub DHL - nie daj się nabrać!
Dziś otworzyłem kolejny spam, który najprawdopodobniej ma na celu zainstalowanie programu szpiegującego lub innego wirusa na komputerze ofiary. Wiadomość była tak napisana, że niewprawiony użytkownik na 100% daje się nabrać.
numer 7211 - konkursy radia ESKA, czy zwykłe naciąganie na kasę?
Wiele osób jest uzależnionych od różnych nawet najbardziej nieprawdopodobnych konkursów, jedni grają w lotto inni na automatach a jeszcze inni wydają dziesiątki złotych na konkursy radiowe licząc na to, że pojawia się na antenie i w spektakularny sposób wygrają ogromne pieniądze.
Sprawdź najnisze raty kredytów hipotecznych - porównywarka
Planujesz zakup mieszkania lub domu? Zastanawiasz się jaki bank będzie miał najlepszą ofertę dla Ciebie?
123970411 - to numer, który nęka Was najbardziej w ostatnich dniach
Numer 123970411 jest jednym z najczęściej wyszukiwanym numerem telefonu od kilkunastu dni. Kto ukrywa się po drugiej stronie?
525848992 - zwycięzca tygodniowego rankingu męczących numerów
W poprzednim tygodniu numer 525848992 Was wyjątkowo skutecznie nękał. Potwierdza to ogromna liczba wyszukiwań tego numeru w naszym serwisie. Kto kryje się po drugiej stronie?