background enumery.pl

Prezesi firm oferujących pożyczki gotówkowe aresztowani

Jak donoszą czołowe stacje telewizyjne i radiowe, policja z Gdańska zatrzymała cztery osoby podejrzane o oszukańczą działalność polegającą na wyłudzaniu opłat za rozpatrzenie wniosków kredytowych od osób będących w trudnej sytuacji finansowej.

Osoby zatrzymane wg. informacji publikowanych w mediach reprezentowały firmy: Pożyczka Gotówkowa (dawniej Skarbiec i Pomocna Pożyczka) oraz Baltic Money.

Oszukańcze firmy miały proponować pożyczki na uproszczonych zasadach i być dostępne dla każdego.

Oferta była skonstruowana tak by zachęcić do wpłacenia opłaty wstępnej, wszystkich, którzy mają problem z uzyskaniem kredytów w bankach.

Oczywiście w większości przypadków przygoda z kredytem kończyła się na wpłacie opłaty wstępnej która nie została zwrócona po negatywnym rozpatrzeniu wniosku kredytowego.

Szacowana kwota prawdopodobnego oszustwa opiewa na ponad 150 milionów zł

Jakie jest Wasze zdanie?

Pamiętajcie
1. Zawsze należy czytać umowy oraz wszystkie informacje napisane drobnym drukiem.
2. Jeśli nie stać Cię na kredyt, nie zaciągaj go.
3. Pamiętaj, że nic nie ma za darmo a jeżeli coś jest zbyt piękne by było prawdziwe zapewne jest po prostu nierealne lub nie przeczytaliście dokładnie umowy (patrz punkt 1).

dodaj komentarz:

Imię/Nick: Przepisz liczbę 648:
Uwaga!
BBcode oraz HTML nie działają.

komentarze użytkowników

zeco
2015-01-27 09:34:50
nie za bardzo znam sprawę, ale jak sądzę nikt nie przystawiał nikomu do głowy pistoletu i nie kazał na siłę wpłacać żadnych opłat przygotowawczych, skoro opłata byłą za rozpatrzenie to normalny człowiek musi się liczyć że może zostać rozpatrzone negatywnie, tym bardziej jak się ma problem z uzyskaniem kredytu w zwykłym banku..

PRYWACIARZ
2015-03-06 15:42:09
każdy powinien się zastanowić nim zapłaci, ale jednocześnie rozumie sytuację gdy człowiek jest bez wyjścia, a tych nas w Polsce przybywa w tempie zastraszającym , nie wiem więc czy moja wypowiedz na tym forum będzie dla was dobra

Zobacz także
Sprawdź średnie spalanie paliwa przez samochód
Kalkulator średniego spalania paliwa pozwoli szybko obliczyć, jak bardzo paliwożerny jest Twój pojazd. Jeżeli chcesz sprawdzić działanie urządzenia pomiarowego w swoim aucie lub twój samochód takowego nie posiada, najlepiej wykonać pomiar w następujący sposób...
Jak zarobić na allegro, otomoto i olx nie sprzedając kompletnie nic - zobacz jak to robią perfidni oszuści
Kilka tygodni temu w komentarzach na enumery.pl pojawiły się pierwsze zgłoszenia niespotykanego do tej pory typu. Dotyczyły one prób oszukania użytkowników stron pośredniczących w sprzedaży pojazdów. Głównymi ofiarami są sprzedający swoje pojazdy na otomoto, allegro, olx...
Wykonujesz bezpieczne przelewy przez internet? Sprawdź czy na pewno!
W obecnych czasach przelew przez internet to czynność, którą wykonują niemal wszyscy ze względu na wygodę, szybkość i bezpieczeństwo. No właśnie, czy aby na pewno jest to bezpieczne?
Kiedy praca przestaje dawać satysfakcję, czyli gdzie szukać i jak aplikować na nowe stanowisko pracy? [cz. 2]
Osoby które chcą zwiększyć swoje szanse na nową pracę powinny również dać się odnaleźć rekruterom, którzy wbrew pozorom bardzo aktywnie szukają kandydatów do pracy również za pośrednictwem portali społecznościowych. Warto zatem rozważyć kwestię założenia konta na portalach typu GoldenLine czy też LinkedIn.
Kiedy praca przestaje dawać satysfakcję,
czyli gdzie szukać i jak aplikować na nowe stanowisko pracy?

Zależnie od tego czy sami sterujemy swoją karierą zawodową na skutek ciągłego podnoszenia kompetencji czy też sytuacja życiowa zmusza nas do zmiany, prawda jest taka, że statyczny Polak zmienia pracę 7 razy w ciągu życia. Zatem jeżeli to ty masz wybór i pełną decyzyjność gdzie chcesz pracować warto zadać sobie pytanie...