moje24.pl - uważajcie na ten serwis i wysyłane z niego SMS !W ostatnim czasie naszą uwagę przykuł kolejny podejrzany serwis przewrotnie reklamujący się hasłem:
"Już teraz możesz uszczęśliwić bliską Ci osobę w tak prosty sposób!"

moje24.pl - bo o nim mowa - to naszym zdaniem jest kolejny twór mający na celu żerowanie na nieświadomych użytkownikach internetu oraz telefonów komórkowych.
Kilku naszych czytelników zgłaszało numery telefonu z których otrzymywali wiadomości o mniej więcej takiej treści:
"Aby zobaczyć fotki z wakacji, które przesyła Twój znajomy, wyślij SMS pod numer... itd itp."


Jak się domyślacie odpisanie na numer z którego przyszła wiadomość lub inny podany w wiadomości skutkuje przyjemnym jakże niskim i niezauważalnym abonamentem gdzieniegdzie zwanym "usługą subskrypcyjną".
Jak zwał tak zwał, ale od momentu gdy poprzez wysłanie SMS zaakceptujecie regulamin serwisu
(i jednocześnie zapiszecie się na subskrypcje niekoniecznie interesujących informacji tudzież kolejnych propozycji zapisywania się do wyłudzających pieniądze "usług subskrypcyjnych")
staniecie się kolejnym z nieświadomych darczyńców składających się na finansowy sukces właściciela serwisu.

Finanse i pienądze - tak, te słowa musiały się wkońcu pojawić.
Bo właśnie o nie w tym wszyskim chodzi. Mało kto zauważa, że płaci co miesiąc rachunek telefoniczny o 10-20 zł a nawet 50zł większy. Najczęściej tłumaczymy to sobie:
"...no tak, pewnie za długo gadałem, no i tych SMS też kilka wysłałem na radiowe konkursy...aaa no i głosowałem na Kasię w programie Muzyka to moje Życie..."
A tymczasem, sprytny biznesmen liczy kolejne złotóweczki wpływające na jego konto.

Nie mamy nic przeciwko subskrypcjom bo jest to niejednokrotnie bardzo przydatna usługa, pod warunkiem, że kożystamy z niej świadomie. W tym przypadku ostrzegamy Was by zwrócić szczególną uwagę na to co robicie.

Dlaczego ktoś miałby Wam wysyłać zdjęcia przez jakąś dziwną stronę/aplikację? - to pytanie powinniście sobie zadać w pierwszej kolejności, przecież można wysłać zdjęcie za pomocą MMS lub maila, ewentualnie najzwyczajniej w świecie opublikować w jednym z serwisów społecznościowych. Po co mój tajemniczy znajomy miałby to robić?


Jak wypisać się z subskrypcji w moje24 ?
Jeżeli już ktoś z Was wpadł w pułapkę i otrzymuje regularnie płatne SMS z tego serwisu to można spróbować wypisać się poprzez skorzystanie z adresu podanego na stronie ---> moje24.pl/wypisz.php .
Jeśli to zadziała należy przyznać mały plus autorowi za pozostawienie tej furtki.
Tymczasem zachęcamy do informowania swoich znajomych o tym jak niebezpieczne dla ich portfela może być odbierane podejrzanych "fotek z wakacji".


dodaj komentarz:

Imię/Nick: Przepisz liczbę 983:
Uwaga!
BBcode oraz HTML nie działają.

komentarze użytkowników

Bartek
2014-12-20 12:09:03
ciekawe ile osób daje się naciągać na te idiotyczne sms?

KaśkaW
2015-01-16 00:28:49
Wie ktoś jak się wypisać z tego badziewia?

Gość
2015-01-20 22:51:38
SMS wysłany z numeru 726 592 499 ze zdjęciami z wakacji. podany przez autora link z wypisaniem z serwisu narazie zaakceptowany, mam nadzieję, ze działa, dzękuje za artykuł

Gość
2015-01-20 22:53:56
Ja się dałam nabrać bo ten sms ze laska wysyła smsy z wakacji był do mojego faceta, od razu podejrzenia, na szczęście nie słuszne?

M
2015-01-25 20:38:15
Swoją drogą niezły biznes, zapewne znajdzie wielu naśladowców

Gość
2015-04-17 23:44:57
korzystamy (!)

Zobacz także
Oszustwo na Pocztę Polską lub DHL - nie daj się nabrać!
Dziś otworzyłem kolejny spam, który najprawdopodobniej ma na celu zainstalowanie programu szpiegującego lub innego wirusa na komputerze ofiary. Wiadomość była tak napisana, że niewprawiony użytkownik na 100% daje się nabrać.
numer 7211 - konkursy radia ESKA, czy zwykłe naciąganie na kasę?
Wiele osób jest uzależnionych od różnych nawet najbardziej nieprawdopodobnych konkursów, jedni grają w lotto inni na automatach a jeszcze inni wydają dziesiątki złotych na konkursy radiowe licząc na to, że pojawia się na antenie i w spektakularny sposób wygrają ogromne pieniądze.
Sprawdź najnisze raty kredytów hipotecznych - porównywarka
Planujesz zakup mieszkania lub domu? Zastanawiasz się jaki bank będzie miał najlepszą ofertę dla Ciebie?
123970411 - to numer, który nęka Was najbardziej w ostatnich dniach
Numer 123970411 jest jednym z najczęściej wyszukiwanym numerem telefonu od kilkunastu dni. Kto ukrywa się po drugiej stronie?
525848992 - zwycięzca tygodniowego rankingu męczących numerów
W poprzednim tygodniu numer 525848992 Was wyjątkowo skutecznie nękał. Potwierdza to ogromna liczba wyszukiwań tego numeru w naszym serwisie. Kto kryje się po drugiej stronie?